Nastavci za šrafljenje PZ
Govorimo i dalje o nastavcima za šrafljenje i svesni smo toga da postoji velika paleta svih onih nastavaka koji mogu biti pandani pravim ručnim šrafcigerima i koji ih u neku ruku mogu i nadmašiti. Dakle odvijači mogu biti kompaktni ali mogu biti napravljeni i tako da se određeni nastavci šteluju na univerzalne šrafilice što u mnogome olakšava posao i pridodaje dimenziju ekonomičnosti kako u vremenskom tako i u novčanom pogledu.
Odvijaču PZ tipa su manje poznati ukoliko ih uporedimo sa ostalim kao što su krstasti ili ravni. Ipak PZ odvijači se takođe mogu smatrati određenom vrstom specijalnih i specijalizovanih krstastih odvijača. O njima smo već govorili kada smo pominjali PZ odvijače ručnog tipa. Dakle, da bismo slikovitije opisali sličnosti i razlike reći ćemo samo to da su odvijači PH tipa identični nastavcima s tim što nastavci koriste električnu energiju električne bušilice ili šrafilce, te se onda postupak šrafljenja odvija dosta brže i preciznije. Da bismo shvatili koliko je velika preciznost ovih uređaja moramo pogledati sve one delove nameštaja koje u kući imamo i zapitati se kako su oni šrafljeni i koliko bi vremena bilo potrebno da su se šrafili ručno.
Osim običnih PZ nastavaka mogu se naći i Solid bitovi koji se malčice razlikuju jer imaju i držače sa graničnikom što omogućava da se ne dogodi pretesno ušrafljivanje ili probijanje određenih površina. Unutrašnji rad, odnosno unutrašnje šrafljenje takođe se može vršiti uz pomoć ovih nastavaka. Poneki od ovih nastavaka može se koristiti i za spajanje gips kartonskih ploča a radi lakše manipulacije nad ivericom i gipsanim pločama često se pribegava korišćenju upravo PZ šrafilica i šrafova.
Treba takođe imati na umu da se ne može uvek napraviti jasna razlika između običnih krstastih i PZ nastavaka pa se valja dobro zapitati pre nego što se na posao prione sa pogrešnim alatom. Da se takve stvari ne bi događale potrebno je na vreme proučiti spojeve i alate koji se koriste u mnogim uslovima.